Rozrywka za pięć dych

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC / fot. sxc.huRozrywka za pięć dych

50 zł i 5 godzin - tyle tygodniowo na rozrywkę przeznacza przeciętny Polak. Daleko nam do Europy, bo na organizację czasu wolnego wydajemy 2,5 raza mniej niż nasi zachodni sąsiedzi - wynika z raportu Deloitte.

Autorzy opracowania oczekują jednak, że w ciągu najbliższych czterech lat nasze wydatki na kulturę i rekreację wzrosną o 1/3.

- Ta luka pomiędzy Polską a Europą Zachodnią będzie się zmniejszać. Natomiast aktualnie Polacy spędzają czas wolny w większości w domu. 30 procent Polaków spędza ten czas realizując jakieś swoje hobby, czy spędzając czas z rodziną. Natomiast jeśli już się decydują gdzieś wyjść, to idą do kina lub restauracji. To jest kolejne 25 procent Polaków - wyliczał w TVN CNBC starszy konsultant w Deloit Bartosz Krawczyk.

Zmiana naszych obyczajów ma - według autorów opracowania - wynikać z bogacenia się społeczeństwa, a także upowszechniania się innych niż wypoczynek w domu sposobów spędzania czasu. Ta zmiana nawyków z kolei bierze się między innymi z doświadczeń, jakie zdobywamy podróżując po świecie.

Źródło: TVN CNBC

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC / fot. sxc.hu