Rozlicz z nami darowiznę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN CNBC BIZNESTVN CNBC Biznes rozlicza darowiznę

Przekazaliśmy jakieś pieniądze fundacji lub lokalnej parafii? - Pamiętajmy, że możemy odliczyć to potem od podatku. Jak to zrobić mówił na antenie TVN CNBC Biznes w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" Marek Jarocki, menedżer w Dziale Doradztwa Podatkowego firmy Ernst & Young.

- Darowizny na rzecz organizacji pożytku publicznego można odliczyć od dochodu. Może to być zarówno gotówka, jak i konkretna rzecz, tyle, że wtedy musimy dysponować jej wyceną - mówił w TVN CNBC Biznes Marek Jarocki. Podkreślił, że odliczenie z tytułu darowizny nie może przekroczyć sześciu proc. naszego dochodu. Bardzo ważne jest zaznaczenie w naszej deklaracji, kto został przez nas obdarowany. Ekspert pokazał też, jak dokonywać rozliczenia samodzielnie lub z małżonkiem.

Zadzwoń, napisz - odpowiemy

Na pytania telewidzów i internautów dotyczące rozliczenia się z fiskusem odpowiadał też Andrzej Dmowski, menedżer w dziale doradztwa podatkowego BDO Numerica. Najczęstsze pytania dotyczyły wspólnego lub indywidualnego rozliczania zysków z inwestycji giełdowych, dochodów osiągniętych za granicą. Ekspert odpowiadał też na pytania podatników samotnie wychowujących dziecko. Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

Andrzej Dmowski odpowiada na pytaniaTVN CNBC BIZNES

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES