Rosyjskie auta wyjadą z Polski?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Auta z dawnej fabryki samochodów w Lublinie

Rosyjski International Truck Alliance, czyli Intrall chce ponownie zainwestować w produkcje samochodów dostawczych w Polsce. Ponownie, bo już raz się sparzył na inwestycjach w Lublinie - pisze "Puls Biznesu". Według gazety, inwestycja wypali, gdy producent dostanie wsparcie od rządu rosyjskiego.

- Planujemy wznowić w Polsce pracę ośrodka badawczo-rozwojowego i uruchomić zakład, w którym chcemy produkować prototypy samochodów i ograniczoną liczbę aut. Zatrudnienie w spółce może znaleźć kilkaset osób - mówi "PB" Stanisław Szelestow, były prezes firmy Intrall Polska, obecnie kierujący spółką Shelestov Trade Consulting, a w przyszłości jeden z szefów nowej fabryki.

Informacje gazety wskazują, że dla nowej inwestycji rozważanych jest kilka lokalizacji, m.in. tereny Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińskiej. Rosjanie współpracują już z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, nie chcą jednak ujawnić mediom wartości inwestycji w Polsce.

Inwestycja w Polsce jest częścią większego planu. I to od jego powodzenia zależy także sukces inwestycji nad Wisłą. Głównym projektem International Truck Alliance, a w zasadzie nowej spółki Intrall Rus, jest budowa fabryki samochodów dostawczych i terenowych w Stawropolu na południu Rosji. Cała inwestycja ma kosztować około 1 mld zł, z czego 70 proc. firma nadzieję otrzymać od instytucji finansowych dzięki wsparciu rosyjskiego rządu

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24