Rostowski wierzy w sukces Grecji

Najnowsze

Aktualizacja:

- To bardzo dobra wiadomość, że Grecja nie stanie się niewypłacalna - ocenił minister finansów Jacek Rostowski decyzję eurogrupy ws. drugiego pakietu pomocy. Jeśli Grecja przeprowadzi reformy strukturalne, to odniesie sukces i niepotrzebny będzie trzeci pakiet pomocy.

- Bardzo dobrze, że Grecja nie stanie się niewypłacalna. (...) Powinniśmy się wszyscy cieszyć, że eurogrupa się dogadała - powiedział w Brukseli minister finansów Jacek Rostowski.

Jeżeli Grecja pójdzie tą drogą i jeżeli będzie tak samo zdecydowana w reformach strukturalnych, jak okazała się w oszczędnościach, to ja nie mam wątpliwości, że uda jej się, że będzie miała sukces i że trzeciego pakietu ratunkowego dla Grecji strefa euro nie będzie musiała przyjmować. Jacek Rostowski

Uda się uniknąć trzeciego pakietu pomocy?

Zdaniem Rostowskiego Grecja przez ostatnie dwa lata dokonała już "bardzo znaczących oszczędności" i teraz najważniejsza jest liberalizacja gospodarki i determinacja w realizacji reform strukturalnych.

- Jeżeli Grecja pójdzie tą drogą i jeżeli będzie tak samo zdecydowana w reformach strukturalnych, jak okazała się w oszczędnościach, to ja nie mam wątpliwości, że uda jej się, że będzie miała sukces i że trzeciego pakietu ratunkowego dla Grecji strefa euro nie będzie musiała przyjmować - powiedział Rostowski.

Źródło: PAP