Rostowski chce budżet uchwalić w lipcu

Najnowsze

Aktualizacja:

- Założenia do budżetu na 2012 rok będą przedstawione Radzie Ministrów we wtorek - zapowiada minister finansów Jacek Rostowski. według ministra to pierwszy krok, by ustawę budżetową Sejm mógł uchwalić jeszcze przed parlamentarnymi wakacjami - i kampanią wyborczą.

Jacek Rostowski wskazał, że większość założeń zawiera wieloletni plan finansów państwa, który jeszcze w czwartek będzie dyskutowany na Komitecie Stałym Rady Ministrów.

- Założenia będą gotowe za chwilę. (...) Mamy plan wieloletni, który będzie dyskutowany dzisiaj na Komitecie Stałym (Rady Ministrów - red.). Tam olbrzymia większość założeń do budżetu jest już zawarta. Same założenia dyskutowane będą na Radzie Ministrów we wtorek - powiedział Rostowski w radiu TOK FM.

Minister dodał, że chciałby, aby budżet przyszłoroczny został uchwalony przez Sejm jeszcze przed wakacjami, "jeszcze w lipcu". - Jest to jak najbardziej realne ze względu na napiętą sytuację logistyczną jesienią, ze względu na polską prezydencję i wybory - podkreślił. Polska przewodnictwo w Unii Europejskiej rozpoczyna 1 lipca.

Zgodnie z planem finansowym wzrost PKB w 2011 i 2012 roku ma wynieść po 4 proc.

Źródło: TOK FM