Rośnie kultura sneakerheadów. Nike stworzy platformę odsprzedaży butów swojej marki?

Najnowsze

fot. YouTubeButy Nike Air Mag

Nike sprzedając limitowane wersje swoich butów stworzyła ogromny rynek wtórny. Miłośnicy marki odsprzedają je za nawet 10-krotnie wyższą cenę - pisze Business Insider.

Jeśli Nike podejmie się stworzenia platformy, na której można byłoby odkupować buty od innych użytkowników, może liczyć na krociowe zyski - ocenia BI.

Rynek o wartości miliarda dolarów

Campless - strona, gdzie analizowany jest rynek kolekcjonerów trampek - szacuje, że rynek używanych markowych butów sięga miliarda dolarów. Na taką właśnie kwotę odsprzedano buty na popularnych serwisach aukcyjnych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Perspektywę rozwoju tego rynku, daje rosnąca kultura sneakerheadów, czyli kolekcjonerów butów. Obecnie głównymi miejscami handlu używanym kolekcjonerskim obuwiem są e-Bay i Craigslist.

I tak np. warte 250 dolarów buty Air Yeezy 2 Red October zaprojektowane przez Kanye Westa zostały odsprzedane za 2,958 dolarów.

Nike już teraz zarabia spore pieniądze na produkcji swoich butów. Jednak do tej pory nie zdecydowała się na udział w rynku odsprzedaży butów. Nike doskonale rozumie modę, ale czy równie dobrze zrozumie modę na kolekcjonowanie butów? - konkluduje Business Insider.

Autor: pp / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: fot. YouTube