Rosjanie nie wpuszczą Tima Cooka? "Jest gejem" i "może przywieźć wirusa Ebola, AIDS, rzeżączkę"

CC BY SA Wikipedia | Sm alien, Valery Marchive (LeMagIT)Miłonow nie chce, aby Tim Cook (z lewej) miał prawo wjazdu na teren Rosji

Rosja powinna dożywotnio zakazać szefowi Apple'a Timowi Cookowi wjazdu na jej teren dlatego, że jest gejem - powiedział w czwartek członek rady miejskiej Petersburga, Witalij Miłonow.

Dzisiaj Tim Cook potwierdził oficjalnie to, co od lat było tajemnicą poliszynela. - Jestem dumny, że jestem gejem. Uważam, że homoseksualizm to jeden z największych darów, który dał mi Bóg - napisał w artykule dla magazynu "Bloomberg Businessweek".

Miłonow jest zaciekłym przeciwnikiem środowisk LGBT. Ostatnio było o nim głośno po tym, jak zaproponował, że do 2015 roku zlikwiduje w Rosji homoseksualizm.

Niestosowne więzi

- Co on (Cook) może do nas przywieźć? Wirusa Ebola, AIDS, rzeżączkę? Oni wszyscy mają tam niestosowne więzi - powiedział deputowany, który jest posiadaczem iPhone'a i iPada.

iPhone jest bardzo popularny wśród wielu rosyjskich polityków. Ze smartfonu spod znaku nadgryzionego jabłka korzysta m.in. premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Ale Apple ma tylko 8 proc. udziałów w tamtejszym rynku; w dużej mierze jest to spowodowane wysokimi cenami telefonów. W Rosji przyjęto w tym roku ustawę zakazującą promowania wśród dzieci nietradycyjnych relacji seksualnych. Działający w rosyjskiej Dumie Komitet ds. Rodziny, Kobiet i Dzieci za takowe uznał homoseksualizm, biseksualizm i transseksualizm.

Spalić serca!

Przewodnicząca komitetu Elena Mizulina powiedziała w lipcu, że iPhone jest głównym narzędziem, za pomocą którego pedofile filmują dziecięcą pornografię. Sama jednak została przyłapana, gdy… korzystała z iPada. Różowego iPhone'a ma z kolei szef kremlowskiej propagandy Dmitrij Kisielow. Zasłynął tym, że wezwał kiedyś do spalenia serc gejów, którzy zmarli w wypadkach samochodowych. Według Kisielowa narządy gejów nie nadają się do przeszczepu.

SYLWETKA TIMA COOKA - CZYTAJ TUTAJ

Prezes Apple jest gejem
Prezes Apple jest gejemTVN24 Biznes i Świat

Autor: ToLkwoj / Źródło: Buzzfeed

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Sm alien, Valery Marchive (LeMagIT)

Pozostałe wiadomości