Rosja złagodzi sankcje? Chce powrotu niektórych towarów


Władze Rosji przygotowują listę towarów, które mają być zwolnione z wprowadzonego niedawno embarga na import towarów żywnościowych pochodzących z państw UE, które poparły sankcje wobec Moskwy - podaje agencja ITAR-TASS.

Według informacji agencji ITAR-TASS na liście produktów, których powrotu chciałaby Rosja są towary przeznaczona dla cukrzyków.

Lista w piątek

- Propozycje produktów, z których zakaz importu może być zdjęty mają być gotowe w piątek. Na liście znajdą się towary ważne dla różnych grup społecznych, jak również produkty dla osób chorych na cukrzycę - twierdzi wicepremier Rosji Arkady Dworkowicz.

- Na liście mogą również znaleźć się produkty rolne, w tym nasiona, które są potrzebne rosyjskim producentom - dodaje wicepremier.

Odwet Moskwy

Rosja w odpowiedzi na sankcje Zachodu nałożyła w zeszłym tygodniu roczny zakaz importu m.in. wołowiny, wieprzowiny, drobiu, ryb, serów, owoców, warzyw i produktów mlecznych ze Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Australii, Kanady i państw Unii Europejskiej.

Według szacunków europejskich ekspertów rosyjskie sankcje zablokowały eksport towarów z UE do Rosji o łącznej wartości ponad 7 mld euro.

"WTO powie: embargo Rosji jest zbyt radykalne"
"WTO powie: embargo Rosji jest zbyt radykalne"TVN24 Biznes i Świat,

Autor: msz//gry / Źródło: ITAR-TASS

Pozostałe wiadomości