Rosja oszczędzi na mięsie

 
TVN24Moskwa ograniczy import mięsa i wyrobów mięsnych?

Jak donoszą moskiewskie media, Rosja planuje zmniejszyć import mięsa drobiowego i wieprzowiny. Z jednej strony ma to wesprzeć rodzimych producentów - z drugiej niewątpliwie ma poprawić bilans płatniczy kraju w dobie spadku cen ropy naftowej i innych surowców.

„Komsomolskaja Prawda" pisze, że w przyszłym roku ilość importowanego mięsa drobiowego i wieprzowego zostanie zmniejszona o 1/4. Obecnie Rosja importuje 500 tysięcy ton wieprzowiny w ramach kwot, oraz 200 tysięcy ton ponad wydzielone kwoty. prawa

Według gazety rosyjski rząd zamierza wprowadzić bariery celne, które spowodują, że import ponad przyznane kwoty będzie nieopłacalny.

Szef Narodowego Związku Mięsnego Siergiej Juszyn zapewnia, że zmniejszenie importu nie doprowadzi do wzrostu cen, gdyż oczekiwany jest wzrost produkcji mięsa w samej Rosji.

W Moskwie kilogram mięsa wieprzowego czy wołowego bez kości kosztuje około 350 rubli, czyli równowartość 35 złotych. Kilogram dobrej jakościowo kiełbasy to około 400-500 rubli, czyli 40-50 złotych.

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości