Ropa tanieje z godziny na godzinę

Najnowsze

sxc.huRopa tanieje z powodu obaw o dalszy spadek popytu w USA

Na amerykańskich rynkach paliw cena ropy gwałtownie spadła. Powód? Gospodarka spowalnia, firmy zwalniają pracowników, dlatego uzasadnione są obawy, że popyt na paliwa w USA spadnie jeszcze mocniej - podają maklerzy.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 35 tys. do 626 tys. osób - podał Departament Pracy USA. Tymczasem ekonomiści z Wall Street spodziewali się najwyżej 580 tys. bezrobotnych.

Natomiast liczba kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 20 tys. i wyniosła 4,788 mln.

- Te dane z rynku pracy wyrażają wpływ kryzysu na realną gospodarkę i tym samym popyt - mówi Victor Shum, ekonomista firmy konsultingowej Purvin & Gertz Inc.

Baryłka ropy WTI w Nowym Jorku w dostawach na III w handlu elektronicznym staniała o 60 centów, czyli 1,5 proc. do 40,57 USD.

Ratunku, szybko!

- Jeśli szybko nie ruszymy z ustawą o odbudowie i reinwestycjach, gospodarka, która już odczuwa kryzys, stanie w obliczu katastrofy - przestrzegł w czwartek prezydent USA Barack Obama.

Ustawa o pomocy federalnej dla gospodarki w wysokości ok. 920 mld dol, po jej uchwaleniu przez Izbę Reprezentantów, będzie w piątek przedmiotem dalszych obrad w Senacie.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Raporty: