Ropa tanieje, spadają ceny paliw. "To nie koniec obniżek"

Najnowsze

TVN24 BiSCeny paliw będą niższe?

Ceny ropy naftowej na świecie są coraz niższe. Jednym z powodów takiego trendu jest zwiększające się wydobycie tego surowca. Tanieją też paliwa na stacjach benzynowych. A to jeszcze nie koniec obniżek - zapowiada Polska Izba Paliw Płynnych.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie w Nowym Jorku, jest wyceniana na 91,68 dolarów. Z kolei Brent w dostawach na listopad na giełdzie w Londynie tanieje o 11 centów, do 96,74 dolarów za baryłkę.

Analitycy oceniają, że zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu wzrosły o 750 tys. baryłek do 363 mln baryłek. Producenci ropy z OPEC, w tym Arabia Saudyjska i Katar, są wśród krajów, które wspierają USA w walce w Syrii z Państwem Islamskim.

Taniej na stacjach

Jak poinformowała w środę Polska Izba Paliw Płynnych, wszystkie rodzaje paliw na polskich stacjach w tym tygodniu tanieją o 2 gr/l. To jednak nie koniec obniżek - podkreśla Izba. W środę za litr oleju napędowego zapłacimy średnio 5,17 zł, za litr popularnej bezołowiówki Pb95 5,28 zł, a za jeden litr autogazu 2,60 zł.

Z kolei najtańszy olej napędowy sprzedawany jest w woj. śląskim. Średnia cena paliwa dieslowskiego w tym regionie to 5,12 zł/l. Olej napędowy najdrożej zatankują kierowcy w woj. zachodniopomorskim: 5,29 zł/l. Najniższa zanotowana przez PIPP cena to 4,98 zł/l., a maksymalna: 5,38 zł/l.

Najtańszą benzynę (Pb95) zatankujemy na Dolnym Śląsku - średnio 5,22 zł/l oraz na Podkarpaciu: 5,41 zł/l. Najniższa zanotowana cena to 5,06 zł/l., a maksymalna 5,58 zł/l.

Autogaz najtańszy jest w woj. małopolskim: 2,50 zł/l, a najdroższy w woj. mazowieckim: 2,68 zł/l. Najtańsza zanotowana cena to 2,35 zł/l.

Ropa naftowa coraz tańszaTVN24 Biznes i Świat

Autor: ToL / Źródło: tvn24bis.pl, Polska Izba Paliw Płynnych