Roman Karkosik idzie na zakupy za granicą

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Roman Karkosik zainwestuje poza Polską

Miliard euro - nawet tyle jest w stanie zapłacić za udziały w światowym koncernie zajmującym się przetwórstwem metali największy prywatny inwestor na warszawskiej giełdzie.

Roman Karkosik ma zamiar kupić mniejszościowy pakiet akcji spółki notowanej na jednej z europejskich giełd. Przedsiębiorstwo działa w znanej mu branży - przetwórstwa metali. Szacunkowa wartość transakcji to miliard euro.

- Ta firma to ogromny gracz na rynku światowym. Ma grubo ponad 100 zakładów na świecie, zatrudnia 50 tys. pracowników - powiedział Karkosik w wywiadzie dla "Parkietu".

Przyznał, że inwestycja ta będzie "sporo" kosztować. - Znaczący pakiet będzie kosztował pewnie jakiś miliard euro - powiedział. Karkosik nie podał terminu planowanej realizacji transakcji, tłumacząc, że na razie toczą się rozmowy.

Dlaczego inwestor wybiera się na zakupy za granicę? Między innymi dlatego, że jest tam taniej. Zdaniem Karkosika, firmy z warszawskiej giełdy, a szczególnie reprezentujące tzw. deweloperkę, są przewartościowane. Jak mówi miliarder, trzeba się liczyć z rychłą korektą notowań. Karkosik radzi inwestorom, aby poczekać, aż pojawi się okazja do kupowania akcji po niższych cenach.

Roman Karkosik jest znaczącym udziałowcem m.in. Boryszewa, Impexmetalu, Alchemii, Skotanu oraz NFI Krezus i Midas.

Źródło: Parkiet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24