Rolnicy ruszają po pieniądze

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Na złożenie wniosku są dwa miesiące

Od soboty rolnicy będą mogli składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Dokumenty będą przyjmowały biura powiatowe Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Paweł Wojcieszak z biura prasowego Agencji tłumaczy, że przyjmowanie wniosków pełną parą ruszy w poniedziałek, ale ponieważ ustawowy termin ich składania rozpoczyna się w sobotę - osoby chętne będą miały taką możliwość. W tym celu w województwach: małopolskim, kujawsko-pomorskim i podkarpackim biura Agencji będą otwarte. W pozostałych regionach od jutra wnioski będzie można wysłać pocztą.

O dopłaty może ubiegać się każdy rolnik, który posiada przynajmniej hektar ziemi. Wysokość płatności jest uzależniona między innymi od rodzaju ziemi i uprawy. Wnioski - jak zapewnia Paweł Wojcieszak - zostały już rolnikom dostarczone. Odpowiednie formularze można również pobrać ze strony internetowej AMiRR lub otrzymać w jej biurach powiatowych. Termin składania wniosków mija 15 maja.

Dopłaty bezpośrednie to subwencjie udzielane rolnikom w UE w ramach Wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej. Co roku stanowią one prawie połowę budżetu Wspólnoty.

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24