Rolls-Royce wjeżdża do Polski

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Najtańsza wersja Rolls-Royce'a ma kosztować milion zł

Miłośnicy legendy brytyjskiej motoryzacji mogą odczuwać satysfakcję: już niebawem na polskich ulicach pojawią się luksusowe auta marki Rolls-Royce. Do rozpoczęcia sprzedaży w naszym kraju szykuje się obecny właściciel marki, koncern BMW - informuje "Puls Biznesu".

Mamy już w Polsce Bentleye, Maybachy, Ferrari i Aston Martiny. Do wejścia na nasz rynek szykuje się Maserati. Wśród luksusowych marek brakuje jeszcze Rolls-Royce'a.

Salon jeszcze w tym roku?

Wiadomo już, że są starania, by brytyjska legenda wjechała na nasze ulice. Polski oddział koncernu chciałby jeszcze w tym roku otworzyć w Warszawie salon sprzedaży i serwis samochodów tej marki.

- Staramy się o uruchomienie w Warszawie jeszcze w tym roku serwisu i salonu sprzedaży tych samochodów. Na razie jednak nie ma decyzji centrali w tej sprawie - przyznaje Diana Poteralska-Łyżnik z BMW Polska.

Trwają rozmowy w sprawie dilera, który będzie zajmował się dystrybucją aut w Polsce. Przedstawiciel BMW ujawnia, że największe szanse ma rodzinna firma Auto Fus z Warszawy. Pracownicy już przygotowują się do nowych zadań.

Samochód za miliony

Za najtańszą wersję limuzyny tej marki trzeba zapłacić minimum 1 mln zł, a za bardzo dobrze wyposażoną wersję Phantoma 2,4 mln zł.

Mimo astronomicznych cen, chętnych podobno nie brakuje. Jak ujawnia przygotowujący się do sprzedaży samochodów Rolls-Royce warszawski diler, już teraz dwie osoby chciałyby kupić model Phantom, a jedna model Ghost.

Źródło: Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: TVN24