Roaming za darmo, jak Polska wygra na Euro 2008

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plOperatorzy szykują europromocje

Kibice otrzymają od operatorów komórkowych prezent na Euro 2008. Na czas piłkarskich Mistrzostw Europy ceny roamingu w Austrii i Szwajcarii będą niższe - donosi "Gazeta Wyborcza". A jak Polska zostanie mistrzem, będziemy dzwonić za darmo.

Jak dotąd znane są szczegóły oferty sieci Orange. Operator przygotował specjalną ofertę roamingową - Pakiet Euro 2008.

- Od 1 do 30 czerwca będą tańsze połączenia i SMS-y z krajów organizujących mistrzostwa. W ofercie Pakiet Euro 2008 wprowadzamy jedną stawkę roamingu dla Austrii i Szwajcarii. Minuta połączenia będzie kosztować 1,5 zł, odbieranego 0,7 zł, a SMS 1,1 zł brutto - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Ponadto, każdy kibic korzystający z pakietu dostanie bezpłatny serwis SMS-owy, informujący o najważniejszych wydarzeniach związanych z Euro 2008 oraz dodatkowe SMS-y po każdym golu strzelonym przez reprezentację Polski.

- Dodatkowo po każdym wygranym meczu stawki roamingu zmaleją o 10 gr brutto na połączenia i o 5 gr brutto na połączenia odbierane. Niższe ceny będą obowiązywały zawsze od następnego dnia po wygranym meczu. Jeśli nasza reprezentacja zwycięży w finale, połączenia będą bezpłatne - mówi Jabczyński.

Dla porównania, w standardowej ofercie roamingowej w Austrii za minutę połączenia płacimy 2,20 zł i 1,10 zł za połączenie przychodzące. W Szwajcarii, która nie jest członkiem Unii Europejskiej, jest jeszcze drożej: 4,9 zł za minutę połączenia i 2 zł za połączenia odbierane. SMS kosztuje standardowo 1,5 zł.

Ofertę roamingową na Euro 2008 ogłosi także Era. - Na razie nie zdradzę szczegółów, ale mogę zapewnić, że nasi kibice odwiedzający Austrię zostaną mile zaskoczeni - zapewnia Zbigniew Lazar, rzecznik PTC, operatora sieci.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl