RMF pozwało Radio ZET

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dwaj rywale spotkają się w sądzie

RMF FM złożyło w środę pozew w Sądzie Okręgowym w Krakowie przeciwko Radiu Zet. Stacja, chce, aby jego największy konkurent przestał nadawać konkurs dla słuchaczy Wielka Kumulacja. Według RMF jest to kopia jej pomysłu.

- Cieszę się, że nasza praca tak podoba się na Żurawiej (siedziba Radia Zet - red), ale mniej jestem zadowolony z tego, że niektórzy słuchacze mogą nie wiedzieć, czy kupują oryginalne dżinsy, czy też podróbkę – komentuje Tadeusz Sołtys, prezes RMF FM, cytowany w komunikacie prasowym.

Kto zaczął kumulować?

Dlatego kierowana przez niego rozgłośnia wystąpiła o nakazanie Radiu Zet zaniechania wszelkich działań polegających na kopiowaniu działań i pomysłów RMF-u z zakresu koncepcji programowej i promocyjnej. RMF FM wnioskuje także o nakazanie wyemitowania na antenie obu rozgłośni specjalnego wyjaśnienia oraz o zasądzenie pół miliona złotych na rzecz Fundacji Kultury.

Radio Zet wydało oświadczenie, w którym napisało, że zarzuty RMF FM uważa za "bezzasadne, a wręcz absurdalne" i że "dalsze kroki na rzecz ochrony swych praw" będzie podejmować na drodze sądowej.

Konkurs o nazwie "Wielka Kumulacja" emitowany jest na antenie RMF FM od połowy stycznia br. Podobnie swoje konkursy promuje Zetka, która tłumaczy, że to ona jest prekursorem w dziedzinie esemesowych loterii na ogólnopolskim rynku radiowym i że od co najmniej 2005 roku używa określenia Wielka Kumulacja, jako określenia skumulowanych wygranych w loteriach, bez względu na nazwę prowadzonego konkursu.

Źródło: Presserwis, "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24