Najnowsze

Miliarder Richard Branson o pomocy dla Ukrainy. "Mam zeszyt pełen sugestii"

Najnowsze

Autor:
js/ams
Źródło:
TVN24
Branson: macie wiele wyzwań, ale Polacy powinni być dumni z tego, co już osiągnęli
Branson: macie wiele wyzwań, ale Polacy powinni być dumni z tego, co już osiągnęliTVN24
wideo 2/23
TVN24Branson: macie wiele wyzwań, ale Polacy powinni być dumni z tego, co już osiągnęli

Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zatrzymać wojnę w Ukrainie, pomóc uchodźcom i tym krajom, które ich wspierają - powiedział Richard Branson. Brytyjski miliarder oraz twórca firmy Virgin był w Rzeszowie, by poznać sytuację związaną z napływem uchodźców z Ukrainy. Dodał, że po spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych "ma zeszyt pełen sugestii". Z Bransonem rozmawiał reporter TVN24 Konrad Borusiewicz.

Branson odwiedził Rzeszów, gdzie spotkał się tam z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorcami.

- Myślę, że moje wrażenia z Polski są takie same jak większości ludzi na całym świecie. Jest to wrażenie tej niezwykłej pozytywności - powiedział w rozmowie z reporterem TVN24 Konradem Borusiewiczem.

Podkreślał, że "to, co wydarzyło się w Polsce, ta hojność, szczodrość Polaków, jest wręcz niewiarygodne". 

Richard BransonTVN24

Branson: Polacy powinni być dumni z tego, co osiągnęli

- Cały świat zobaczył jaka jest Polska i jak jest wizerunek został przekształcony. Rozmawiałem z ludźmi z sektora społecznego i biznesu. Macie wiele wyzwań, ale Polacy powinni być dumni z tego, co już osiągnęli. Myślę, że jest to przykład dla całego świata, jak radzić sobie z kryzysem właśnie w ten sposób. Trzeba z niego wyciągnąć lekcję - mówił właściciel grupy Virgin.

Został zapytany, czy jego obecność w Polsce jest odpowiedzią na krytyczne głosy, że bogaci ludzie odwracają głowę od problemów na świecie.

- Wszyscy jesteśmy ludźmi i musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomagać innym ludziom. Jestem dziadkiem, jestem ojcem. Chciałbym, żeby ten świat był lepszy, kiedy odejdę, niż kiedy na niego przychodziłem - powiedział Branson.

- Toczy się kolejna wojna. To straszne i przerażające. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją zatrzymać, pomóc uchodźcom i pomóc tym krajom, które wspierają uchodźców, aby odegrać naszą rolę w możliwie najlepszy sposób - dodał.

- To, że latam w kosmos daje mi większą siłę przebicia i zamierzam to wykorzystywać - mówił.

Relacja na żywo: 127. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę

Branson: mam zeszyt pełen sugestii, będziemy je realizować

Branson spotkał się między innymi z Janiną Ochojską, eurodeputowaną i założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej. - Mam zeszyt pełen sugestii od niej i innych organizacji pozarządowych. Będziemy realizować te sugestie, będziemy pomagać tam, gdzie możemy pomóc - powiedział.

- Myślę, że gdybyśmy mieli podsumować to, co się w nim znajduje, to chęć przygotowania do zimy. Oni są zaniepokojeni tym, co może się wydarzyć, jeśli kolejny milion uchodźców przyjedzie do Polski - dodał.

Branson powiedział, że "pani Ochojska wzywa rząd polski, żeby zaczął się przygotowywać". - Bardzo chętnie zobaczyłaby jak sięga po pieniądze z Unii Europejskiej - dodał. - Powiedziałem, że porozmawiam o tym z przedstawicielami rządu - przekazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brytyjski miliarder wyraził zainteresowanie projektem nowego samolotu Mrija

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/ams

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości