Resort pracy emerytom nie obetnie

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Emeryci jednak nie stracą

Koniec wypłaty emerytury z ZUS dla osób, które pracują - wieszczył piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Informacje tę dementuje ministerstwo pracy. - Nie ma żadnego projektu ustawy zmieniającej dotychczasowe zasady zawieszania i ograniczania wypłat świadczeń emerytalno-rentowych - podał resort.

Dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna" pisał, że jeśli przepisy, które przygotowuje Ministerstwo Pracy wejdą w życie, prawo do świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą stracić tysiące pracujących emerytów.

Rząd miał zdecydować się na ten krok w poszukiwaniu oszczędności, a odebranie świadczeń emerytom miałoby pozwolić na zmniejszenie wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Doniesienia "DzGP" dementuje jednak Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. "Uważam, że nie należy ograniczać emerytom możliwości pracy i dodatkowego zarobkowania tylko dlatego, że są emerytami. Nie planuję żadnych zmian w tym zakresie w obecnie obowiązującym prawie" - zapewnia minister Jolanta Fedak w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24