Republikanie ustępują, cięcia będą mniejsze

Najnowsze

Aktualizacja:

Trwają prace nad nową wersją planu redukcji deficytu - ogłosił przewodniczący republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner. Analiza wykazała, że proponowane w nim cięcia wydatków byłyby mniejsze niż wcześniej obiecywał.

Od kilku miesięcy trwa spór w Kongresie między republikanami a demokratami dotyczący podniesienia pułapu zadłużenia USA.

Obiecywaliśmy, że cięcia wydatków będą wyższe niż zwiększenie limitu zadłużenia, bez podnoszenia podatków, i tej obietnicy dotrzymamy Michael Steel

Na to jednak bez odpowiednich cięć nie chcą zgodzić się republikanie.

- Obiecywaliśmy, że cięcia wydatków będą wyższe niż zwiększenie limitu zadłużenia, bez podnoszenia podatków, i tej obietnicy dotrzymamy - oświadczył rzecznik Boehnera, Michael Steel. Rozważane są właśnie "możliwości zmian (...), tak, byśmy mogli wywiązać się z naszej obietnicy" - dodał.

Analitycy Congressional Budget Office (CBO) obliczyli, że plan Boehnera zmniejszyłby wydatki w ciągu 10 lat o 850 mld USD, a nie o 1,2 biliona, jak wcześniej zapewniał.

W związku z koniecznością wprowadzenia zmian do projektu, Izba Reprezentantów przekłada z środy na czwartek głosowanie nad planem republikanów - oświadczył przywódca republikańskiej większości w Izbie, Eric Cantor.

Źródło: PAP