Rekordowo tanie akcje Facebooka

Najnowsze


Akcje Facebooka straciły 6,3 proc. i osiągnęły rekordowo niską cenę, odkąd mogą skupować je inwestorzy - donosi Reuters. W czwartek po raz pierwszy inwestorzy Facebooka, czyli m.in. DST Global, Goldman Sachs, Elevation Partners i Accel Partners dostali zielone światło dla sprzedaży części swoich akcji. Giełdę zalały akcje Facebooka.

Na giełdzie pojawiło się ponad 270 mln dodatkowych akcji, czyli ich liczba na rynku zwiększyła się o prawie 60 proc. Spowodowało to wyraźną obniżkę ceny za jeden papier.

Od czasu debiutu - pisze Reuters - w inwestorach rośnie rozczarowanie niezdolnością Facebooka do sformułowania planu odwrócenia spowolnienia wzrostu przychodów. W dużej mierze dzieje się tak za sprawą ograniczonych wysiłków Facebooka na polu reklamy mobilnej.

Cena spada

Przed godz. 10 na nowojorskiej giełdzie, notowania Facebooka spadły o 4,7 proc. do 20,20 dolarów za akcję. Od debiutu akcji z połowy maja cena akcji największego na świecie portalu społecznościowego nigdy nie przekroczyła ceny emisyjnej, czyli 38 dolarów za jeden papier - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", cytując agencję Bloomberg.

Autor: pk//gak/k / Źródło: Reuters, "Dziennik Gazeta Prawna"