Rekiny giełdy coraz większe

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plNa giełdzie da się zarobić

W pierwszym kwartale wartość portfeli giełdowych krezusów wzrosła o ponad 20 proc. i wyceniany jest obecnie na 17,5 mld zł. Akcje z ich portfeli drożały mocniej niż rynek - pisze "Rzeczpospolita".

Z zestawienia gazety wynika, że portfel walorów największych graczy na warszawskiej giełdzie zwiększył się od początku roku o ponad 15 proc. W tym czasie wartość papierów notowanych na GPW wzrosła tylko o 6 proc. (WIG).

Lider nadal liderem

Na pozycji lidera wśród najbogatszych inwestorów umocnił się Leszek Czarnecki z majątkiem wycenianym na przeszło 6,2 mld zł, co w sporym stopniu wynikało z połączenia spółek z jego "stajni": Nobel Banku i Getin Banku. W nowym podmiocie (GetinNoble) Leszek Czarnecki ma udziały warte prawie 5,4 mld zł.

Na drugim miejscu utrzymał się Michał Sołowow. W ciągu trzech miesięcy wartość jego portfela wzrosła o ponad 19 proc., do niemal 3,7 mld zł. Giełdowy majątek trzeciego na liście Zygmunta Solorza-Żaka, który szacowany jest na blisko 3,2 mld zł, wzrósł zaś o niespełna 17 proc. - wylicza "Rz".

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl