Recesja nie zdławiła internetu

Najnowsze

Aktualizacja:
amazon.comGigant internetowy liczy w tym roku na wzrost sprzedaży o 21-36 proc.

Wyjątkowo udany okazał się Cyber Monday za oceanem. Firma badawcza Coremetrics podała, że poniedziałkowa przedświąteczna sprzedaż przez internet poszła w USA w górę o 16 procent rok do roku.

Sklepy internetowe i wirtualne oddziały takich gigantów jak Wal-Mart przyciągnęły klientów olbrzymimi obniżkami. Cyber Monday to dzień, kiedy sklepy internetowe notują rekordowe przedświąteczne obroty.

Analitycy są zdania, że za wzrostem sprzedaży stoi recesja. To właśnie w internecie dużo łatwiej jest porównywać ceny i wyszukiwać oferty specjalne. Szef internetowej apteki i drogerii Drugstore.com powiedział agencji Bloomberga, że był to najlepszy Cyber Monday w historii tej firmy, a liczba klientów wzrosła rok do roku aż o 20 procent. Według danych ComScore, sprzedaż internetowa w Czarny Piątek wzrosła w tym roku o 11 procent rok do roku.

Amazon.com liczy na boom

Największy internetowy detalista na świecie, Amazon, podał, że najlepiej sprzedaje się teraz elektronika użytkowa - w tym cyfrowe kamery i nawigacja GPS, oraz zabawki i sprzęt kuchenny. Ten gigant handlu w internecie przygotowuje się do rekordowego sezonu świątecznego. Firma spodziewa się, że coraz więcej klientów będzie teraz robić zakupy gwiazdkowe online, zamiast w tradycyjnych sklepach.

Ubiegłrocozny okres świąteczny był świetny, jednego dnia liczba zamówień sięgnęła miliona 400 tysięcy produktów. W bieżącym kwartale prognozujemy wzrost sprzedaży o 21-36 procent - mówi Allan Lyall, wiceprezes Amazon na Europę.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: amazon.com