Raport z zagłuszania utajniony

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Pielęgniarki twierdziły, że w czasie protestu pod kancelarią, nie mogły rozmawiać przez telefon

Raport przygotowany przez Polkomtel w sprawie zagłuszania pielęgniarek nie zostanie opublikowany - poinformował operator Plus GSM.

(KACZYŃSKI: PIELĘGNIARKI BYŁY ZAGŁUSZANE)

Jak stwierdził starszy specjalista ds. mediów w Polkomtel Adam Suchenek raport dotyczący wycofania skargi złożonej w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej nt. użycia sprzętu zagłuszającego podczas czerwcowego protestu pielęgniarek, będzie przeznaczony do użytku wewnętrznego firmy i nie zostanie opublikowany.

Jeszcze w sobotę prezes Polkomtelu Adam Glapiński zapowiedział, że na poniedziałek firma przygotuje wewnętrzny raport w tej sprawie. Nie wiadomo dlaczego firma zdecydowała, że go nie ujawni.

Kilka dni temu "Dziennik" poinformował, że skarga do UKE została wysłana 22 czerwca o godz. 11.08, ale po trzech godzinach protest został wycofany.

Wszystko zbada prokuratura

Z informacji rzeczniczki warszawskiej Prokuratury Okręgowej Renaty Mazur wynika, że trwają czynności sprawdzające w postępowaniu zapoczątkowane przez doniesienie w tej sprawie, które wpłynęło od szefa MSWiA, Grzegorza Schetyny. Postępowanie sprawdzające poprzedza decyzję prokuratury, czy wszcząć formalne śledztwo, czy tego odmówić.

Przetasowania w Polkomtelu

Na środę zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Polkomtelu, która ma się zająć zmianami w zarządzie. W poniedziałek "Newsweek" doniósł, że na stanowisko prezesa spółki ma powrócić Jarosław Bauc, który był już prezesem Polkomtelu od 1 lutego 2006 do lipca 2007. Następnie funkcję tę objął Adam Glapiński, bliski współpracownik Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24