PZU SA ma nowy zarząd. 7-osobowy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Największym polskim ubbezpieczycielem pokieruje 7-osobowy zarząd

Rada nadzorcza PZU powołała sześciu członków zarządu spółki - podała firma w komunikacie. W skład zarządu zostali powołani: Przemysław Dąbrowski, Marcin Halbersztadt, Witold Jaworski, Bogusław Skuza, Tomasz Tarkowski i Ryszard Trepczyński.

"Bieg nowej kadencji rozpoczyna się od dnia 28 czerwca 2011 r. lub od dnia następnego po odbyciu zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2010 rok, w przypadku gdyby zwyczajne walne zgromadzenie odbyło się po dniu 27 czerwca 2011 r. i obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym jest rok 2012" - stwierdzono w komunikacie spółki.

Rada Nadzorcza w lutym zdecydowała o przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i członków zarządu w związku z upływającą 27 czerwca kadencją zarządu. Wtedy też zdecydowano, ze skład zarządu będzie tak liczny.

W połowie marca tego roku rada powołała na stanowisko prezesa nowej kadencji Andrzeja Klesyka.

W obecnym trzyosobowym zarządzie PZU, na czele którego stoi Andrzej Klesyk, zasiadają również jego członkowie, powołani teraz na nową kadencję - Przemysław Dąbrowski i Witold Jaworski.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24