Najnowsze

PZU kupił Link4. Przyciągnie młodych klientów?

Najnowsze

media.pzu.plGrupa PZU zostanie liderem branży ubezpieczeniowej w naszym regionie

PZU podpisał w poniedziałek umowę nabycia akcji spółki Link4 - to finał transakcji, o której polski ubezpieczyciel poinformował w kwietniu tego roku. PZU kupiło spółkę od Brytyjczyków.

Jak podało PZU w komunikacie, zakup Link4 jest częścią procesu zapoczątkowanego 17 kwietnia 2014 roku. Zawarte wówczas umowy zakładały także przejęcie od RSA Insurance Group plc spółek: litewskiej - Lietuvos Draudimas AB oraz łotewskiej - AAS Balta, a także biznesu estońskiej spółki Codan Forsikring A/S. Łączna kwota transakcji wyniesie ok. 360 mln zł. Płatność za Link4 miała wynieść 90 mln euro.

Nowoczesna marka

"Link4 doskonale uzupełnia biznes PZU, skupiający się głownie wokół tradycyjnych kanałów sprzedaży – sieci agentów, placówek, mniejszych multiagencji oraz brokerów. Zastosowanie strategii dwóch marek pozwoli nam na oferowanie klientom szerszego pakietu produktów lepiej dopasowanego do ich potrzeb. Link4 pozostanie marką nowoczesną, skierowaną do ludzi dynamicznych, aktywnie poszukujących atrakcyjnych ofert" – powiedziała cytowana w komunikacie Barbara Smalska, członkini zarządu PZU.

Lider branży

Przejęcie Link4 to finalizacja drugiej transakcji po przejęciu łotewskiej AAS Balta. PZU współpracuje z regulatorami i oczekuje na zgody na przejęcie spółek na Litwie i w Estonii. Prezes PZU Andrzej Klesyk informował w kwietniu, że dzięki przejęciom PZU zostanie liderem branży ubezpieczeniowej w naszym regionie.

Co dalej?

Przejecie Link4 przez PZU nie oznacza, że pierwsza marka zostanie wchłonięta przez drugą. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że Link4 nie zniknie z rynku, a będzie uzupełnieniem oferty PZU. Ma przyciągnąć młodych klientów, dla których głównym kryterium kupna polisy jest cena, a także wygodna, bo podpisują umowy prze Internet.

PZU dostało zielone światło - może przejąć Link4
PZU dostało zielone światło - może przejąć Link4TVN24 BiS

Autor: msz//km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: media.pzu.pl

Pozostałe wiadomości