Putin spotkał się z szefem Totala. "Nasze projekty mogą wpłynąć na europejską i globalną energetykę"

Najnowsze


Rosyjski prezydent Władimir Putin rozpoczął rozmowy z nowym szefem francuskiego koncernu Total Patrickiem Pouyanne - poinformował rzecznik Puitna Dmitrij Pieskow.

Poprzedni szef Total Christophe de Margerie zginął 20 października, kiedy jego samolot rozbił się na lotnisku Wnukowo. Samolot uderzył w znajdujący się na pasie startowym pojazd do odśnieżania.

Wspólne projekty

Jak pisze Sputnik News, cytując Władimira Putina, wspólne projekty Rosji i francuskiego koncernu Total mogą mieć wpływ na europejską i światową energetykę. - Mamy duże projekty o charakterze kontynentalnym, które niewątpliwie mogą wpłynąć zarówno na europejską, jak i globalną energetykę - powiedział Putin podczas spotkania z nowym szefem Totala w Soczi. Putin dodał, że Total jest kluczowym partnerem Rosji od wielu lat. Pouyanne został wybrany nowym dyrektorem francuskiego giganta energetycznego 22 października.

Jak przypomina prokremlowski serwis Sputnik News w czwartek 12 krajów zrzeszonych w OPEC podjęło w Wiedniu decyzję o utrzymaniu produkcji surowca na dotychczasowym poziomie, czyli 30 mln baryłek dziennie. Sprawiło to, że cena ropy Brent po raz pierwszy od ponad czterech lat zjechała do poziomu poniżej 75 dolarów za baryłkę.

Total jest jedną z pięciu największych prywatnych spółek naftowych na świecie.

Autor: mn / Źródło: Sputnik News