Putin: Sankcje uderzą w światową gospodarkę

Putin: Sankcje uderzą w światową gospodarkę
Putin: Sankcje uderzą w światową gospodarkę
TVN24 BiS
TVN24 BiSPutin: Sankcje uderzą w światową gospodarkę

Sankcje będą szkodliwe dla wszystkich. Uderzą w światową gospodarkę i negatywnie odbiją się na jej tych, którzy z niej korzystają - powiedział w czwartek Władimir Putin. Prezydent Rosji dodał, że "będą konsekwencje jeśli władze Ukrainy użyły siły na wschodzie, bo to przestępstwo wobec własnych obywateli".

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że sankcje uderzą w rosyjską i światową gospodarkę. - Sankcje są przyczyną strat ponieważ koszty kredytów stały się większe. Te zmiany nie mają charakteru krytycznego - powiedział prezydent Rosji.

To zły instrument

Władimir Putin potępił również stosowanie sankcji jako instrumentu polityki międzynarodowej przekonując, że dotykają one nawet kraje niezainteresowane, a także tych, którzy ja nakładają. - Sankcje są szkodliwe dla wszystkich. Niszczą światową gospodarkę i są niegodziwym narzędziem w rękach tych, którzy z nich korzystają - dodał Putin.

Tylko trochę nam szkodzą

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że sankcje wobec Rosji wprowadzone przez Zachód w związku z Krymem generalnie przynoszą jakieś straty, lecz nie krytyczne.

- Generalnie, zapewne, szkodzą, bo rewidowane są ratingi, mogą drożeć kredyty itd. Ale zdecydowanie (straty) nie mają krytycznego charakteru - powiedział prezydent Rosji na forum medialnym w Sankt Petersburgu.

Putin potępił też użycie sankcji jako instrumentu w stosunkach międzynarodowych, podkreślając, że szkodzą one wszystkim, także tym, którzy je wprowadzają.

Autor: msz//klim/gry / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości