Putin: kraje zachodnie złamały swoimi sankcjami zasady WTO

Najnowsze


Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zarzucił w czwartek krajom zachodnim, które zastosowały sankcje przeciwko Rosji, złamanie fundamentalnych zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Putin oświadczył też, że wprowadzając kontrsankcje, FR nie kieruje się żądzą ukarania swoich partnerów, lecz myśli o swoich interesach.

- Wprowadzenie ograniczeń wobec Rosji to nic innego, jak odejście od fundamentalnych zasad WTO przez niektórych naszych partnerów - oznajmił prezydent FR na posiedzeniu Rady Państwowej, która pod jego przewodnictwem zebrała się na Kremlu.

Rosja chce sprawiedliwości

- Naruszana jest zasada równego dostępu wszystkich krajów do rynków towarów i usług, ignorowany jest reżim największego uprzywilejowania w handlu oraz zasada sprawiedliwej i wolnej konkurencji - powiedział.

W Radzie Państwowej zasiadają szefowie obu izb parlamentu (Dumy Państwowej i Rady Federacji), liderzy frakcji w Dumie, pełnomocni przedstawiciele prezydenta w okręgach federalnych oraz przywódcy regionów tworzących Federację Rosyjską. W czwartkowym posiedzeniu tej struktury uczestniczą też członkowie rządu i przedstawiciele biznesu.

Autor: //g / Źródło: PAP