Przyszłość euro uknuta przy obiedzie

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huPrzyszłość eurodolara ustalona przy obiedzie. Dolar się umocni

Wystawny obiad w prywatnym domu na Manhattanie. Standardowe rozmowy towarzyskie, wymiany zdań i... ustalenie strategii mającej decydujące znaczenie dla losów euro. Według "Wall Street Journal" na obiedzie spotkały się największe gwiazdy funduszy hedgingowych. A zaraz po nim liczba kontraktów futures obstawiających spadek euro wzrosła do rekordowego poziomu.

Ekskluzywne spotkanie obyło się 8 lutego. Sprawę eurodolara omawiali tytani instytucji finansowych pobierających opłatę za zarządzanie powierzonym kapitałem, w których dokonuje się kupna i krótkiej sprzedaży papierów w celu ograniczenia ryzyka wahań cen. Soros Fund Management i SAC Capitol Advisors, znani z agresywnej i spekulacyjnej strategii inwestycyjnej, ustalili, że dalej euro nie może być tak drogie. Trzeba walutę zrównać z dolarem - donosi WSJ.

Rynek osłabi euro?

Zaraz po spotkaniu, liczba kontraktów futures obstawiających spadek euro wzrosła do rekordowego poziomu 60 tys. - wynika z danych Morgan Stanley. Trzy dni po obiedzie zaś przyszła kolejna fala wyprzedaży euro, która obniżyła jego koszty.

Rynek także zareagował na "eurodolarowy obiad". Przed tygodniem traderzy z Goldman Sachs, Merrill Lynch i Barclays Bank radzili inwestorom grę na spadek euro – pisze "WSJ", powołując się na rynek. A euro? Faktycznie spada. W piątek euro kosztowało 1,36 dolara, podczas gdy przed dwoma tygodniami wart był prawie 1,40 dol.

Źródło: Wall Street Journal, pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu