Najnowsze

Przez remont chodnika uległeś wypadkowi? Blajer wyjaśnia, od kogo żądać odszkodowania

Najnowsze

Aktualizacja:
"Biznes dla Ludzi" cz.3
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla Ludzi" cz.3

W dzisiejszym programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer rozmawiał z ekspertem o tym, kto odpowiada, jeśli z powodu niebezpiecznego wykopu np. podczas remontu chodnika ulegniemy wypadkowi. Czy należy nam się odszkodowanie i od kogo się go domagać?

Gościem Pawła Blajera był Łukasz Oleksiuk, radca prawny z kancelarii Legis.

- W pierwszej kolejności odpowiedzialność ponosi właściciel terenu, na którym nastąpiła szkoda. Natomiast, jeżeli jest tak, że np. studzienka odkryta jest dlatego, że są prowadzone jakieś prace, być może odpowiedzialność za ewentualne szkody ponosić będzie przedsiębiorca, który prowadził prace remontowe - podkreślił Oleksiuk.

I dodał: - Być może teren jest zarządzany przez inną jednostkę np. wspólnotę mieszkaniową. Jako samodzielny podmiot prawa ma ona obowiązek zabezpieczyć teren nieruchomości. Jeśli zleca prace budowlane, co do zasady ponosi odpowiedzialność za szkody. - W pierwszej kolejności mówimy o odpowiedzialności za szkodę materialną - zniszczone ubranie. Ale zgodnie z przepisani kodeksu cywilnego osoba odpowiedzialna zobowiązana jest do pokrycia wszelkich szkód - także kosztów leczenia - podkreślił Oleksiuk.

"Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 18.00

ZOBACZ CAŁY PROGRAM

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Pozostałe wiadomości