Przemysł rozczarował

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Produkcja przemysłowa spadła o 7,5 proc.

Produkcja przemysłowa w kwietniu w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem wzrosła o 2,9 proc., ale w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 7,5 proc. - poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. To dane gorsze od prognoz.

Ekonomiści ankietowani przez PAP prognozowali, że produkcja przemysłowa w kwietniu, w ujęciu dwunastomiesięcznym, wzrosła o 3,2 proc., natomiast w porównaniu z marcem spadła o 6,4 proc.

Jak poinformował GUS, produkcja wzrosła w 22 działach gospodarki, spadła zaś w 12. Wzrost zanotowano m.in. w produkcji maszyn i urządzeń - o 18,9 proc., wyrobów z metali - o 12,1 proc., chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 11,4 proc., urządzeń elektrycznych - o 9,2 proc., papieru i wyrobów z papieru - o 7,6 proc. oraz wyrobów z drewna, korka słomy i wikliny - o 5 proc. - napisano.

"Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku wystąpił w 12 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 13,7 proc., w produkcji mebli - o 9,8 proc., wyrobów farmaceutycznych - o 8,5 proc., pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 6,8 proc. oraz metali - o 2,2 proc." - dodał GUS.

W marcu wzrost produkcji rdr wyniósł 0,7 proc.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24