Przejechaliśmy lato na "mocnej czwórce"?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24W Polsce jeszcze nie widać spowolnienia

- Wyniki makroekonomiczne trzeciego kwartału wskazują, że polska gospodarka rozwijała się w tym okresie w tempie nie odbiegającym istotnie od poprzedniego kwartału - ocenia Rada Gospodarcza przy prezesie Rady Ministrów w najnowszym biuletynie. Od kwietnia do czerwca wzrost PKB wyniósł w Polsce 4,3 proc.

Rada przypomina w swoim biuletynie, że sprzedaż detaliczna w Polsce we wrześniu wzrosła o 11,4 proc. rok do roku wobec 11,3 proc. rok do roku w sierpniu. Prognozy analityków mówił tymczasem o wzroście na poziomie 10 proc.

- Wyniki III kwartału, w tym m.in. dobre wyniki w przemyśle, budownictwie i wzrost w sprzedaży detalicznej wskazują, że polska gospodarka w trzecim kwartale rozwijała się w tempie nie odbiegającym istotnie od poprzedniego kwartału (w drugim kwartlae PKB wzrósł o 4,3 proc. rok do roku - red.) - napisano w biuletynie.

Niepokój ekonomistów doradzających premierowi budzi jedynie rosnące bezrobocie. - Rozczarowaniem okazały się dane z krajowego rynku pracy: stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,8 proc., powyżej konsensusu 11,7 proc. i wobec 11,8 proc. w sierpniu - dodano.

Wstępne szacunki dotyczące wzrostu PKB Polski w trzecim kwartale Główny Urząd Statystyczny poda 30 listopada.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24