Przedsiębiorcy słabo ocenili ministrów

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Przedsiębiorcy ocenili pracę ministrów

- Nieprzeprowadzone reformy finansów i systemu podatkowego oraz brak woli rządu do obniżania kosztów pracy i usuwania barier biurokratycznych to najczęstsze zastrzeżenia, jakie mają przedsiębiorcy do pracy ministrów resortów gospodarczych. Wynika to z sondażu, jaki Business Center Club przeprowadził wśród polskich przedsiębiorców.

W ocenach biznesmenów najlepiej wypada minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Wśród ministrów gospodarczych firmy coraz lepiej oceniają działania szefa resortu skarbu państwa Aleksandra Grada. Zaczynają też dostrzegać pracę, jaką wykonuje minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Z kolei gorsze oceny w ocenach polskich przedsiębiorców zebrali: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, finansów Jacek Rostowski, gospodarki Waldemar Pawlak oraz rolnictwa Marek Sawicki.

Pół roku to już jest okres, w którym od słów należy przejść do czynów, a tych w dziedzinie gospodarczej niestety nie widać BCC o rządzie

W porównaniu do wyników poprzedniego sondażu BCC, który został przeprowadzony po 100 dniach działalności rządu, znacząco poprawiły się oceny ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego, a także szefowej resortu nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej.

Lepsze notowania wśród menadżerów ma również wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna oraz szef resortu sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki.

Od słów do czynów

- Pół roku to już jest okres, w którym od słów należy przejść do czynów, a tych w dziedzinie gospodarczej niestety nie widać. Widać za to, że minister finansów nie zamierza porządkować i ograniczać wydatków publicznych. To jedno z większych rozczarowań rządu - podkreśla Business Center Club, komentując wyniki badania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 15-16 maja 2008 r. na 2 tys. grupie menedżerów i właścicieli firm z całej Polski.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24