Prywatne firmy zbudują tanie mieszkania

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Prywatne firmy zbudują tanie mieszkania

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem ustawy, który przewiduje, że tanie mieszkania pod wynajem będą budować prywatni inwestorzy - pisze "Gazeta Prawna". Projekt ustawy wspierającej zorganizowane budownictwo mieszkaniowe ma zostać przygotowany najpóźniej do końca 2009 r.

Założenia przewidują, że zwiększony zostanie udział w rynku budownictwa mieszkaniowego prowadzonego przez prywatne firmy. Tanie mieszkania mieliby budować głównie prywatni deweloperzy, zakłady pracy, towarzystwa budownictwa społecznego, otwarte fundusze inwestycyjne.

Tanie mieszkania tylko pod wynajem

Przewiduje się, że tanie mieszkania mają być przeznaczone przede wszystkim na wynajem. Dziś większość prywatnych firm inwestuje w budowę mieszkań do sprzedaży na wolnym rynku. Budownictwo pod wynajem cieszy się znikomą popularnością.

- W Polsce potrzebna jest formuła budownictwa pod wynajem, bowiem jest grupa społeczna, której nie stać na zakup mieszkania, a która jest zbyt bogata, żeby skorzystać z mieszkań socjalnych czy komunalnych - mówi gazecie wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń.

Źródło: "Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24