Prokom pozbywa się Polnordu wraz z osiedlem

Najnowsze


Prokom Investments wraz z podmiotem zależnym Osiedle Wilanowskie chce sprzedać cały posiadany przez siebie pakiet 25,7 proc. akcji Polnordu - podał Polnord w komunikacie.

"Powyższa decyzja została podjęta z uwzględnieniem analiz możliwych opcji strategicznych dla Prokomu oraz deklarowanego przez inwestorów branżowych oraz finansowych zainteresowania nabyciem posiadanego bezpośrednio i pośrednio przez Prokom pakietu akcji spółki" - napisano w raporcie.

Wszystko zależy od ceny

Doradcą finansowym Prokomu w tym procesie będzie Ipopema Securities. -"Prowadzony przez Ipopema Securities SA proces pozyskania dla spółki nowego inwestora będzie skoncentrowany w szczególności na inwestorach branżowych oraz wyspecjalizowanych w inwestowaniu w sektorze nieruchomości inwestorach finansowych, od których to grup inwestorów Prokom otrzymał potwierdzenie zainteresowania udziałem w potencjalnej transakcji nabycia całego posiadanego bezpośrednio i pośrednio przez Prokom pakietu akcji Polnord" - podano w komunikacie. Ostateczna decyzja o sprzedaży będzie uzależniona od warunków ekonomicznych transakcji.

Autor: msz//gry / Źródło: PAP