Projekt ignalińskiej elektrowni opóźniony

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Nowa elektrownia ma powstać do 2015 roku

Latem powstanie polsko-litewsko-łotewsko-estońska spółka, która wybuduje elektrownię atomową w Ignalinie. Taką zapowiedź złożył w wywiadzie dla Litewskiego Radia premier tego kraju Gediminas Kirkilas. Przyznał jednocześnie, że realizacja planów opóźnia się.

- Sądzę, że już latem będziemy w stanie to zrobić - powiedział na antenie rozgłośni. Przyznał jednocześnie, że postępy w projekcie nie idą tak dobrze, jak oczekiwano. - Być może w realizacji planów jesteśmy spóźnieni już o kilka miesięcy - wyjaśnił.

W dalszej części rozmowy Kirkilas podkreślił, partnerzy Litwy nie stawiają żadnych warunków i wyrażają zainteresowanie jak najszybszą realizacją tego projektu.

Stara Ignalina podziała dłużej?

W Brukseli już się nie mówi, że nie ma możliwości przedłużenia pracy elektrowni, że Litwa powinna wywiązać się ze swego zobowiązania. Mówi się, że należy znaleźć jakieś prawne, czy inne rozwiązanie w sprawie możliwości przedłużenia pracy do 2012 roku Gediminas Kirkilas

Nowa siłownia w Ignalinie ma powstać do 2015 roku. Rosjanie twierdzą, że siłownia w obwodzie kalinigradzkim będzie uruchomiona w latach 2012-2015.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24