Program specjalny o sytuacji na Ukrainie w TVN24 Biznes i Świat

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i ŚwiatThun: Kompromis to sukces. Teraz czas na reformy

W TVN24 Biznes i Świat trwa wydanie specjalne programu poświęconego wydarzeniom na Ukrainie. Po zawarciu w piątek porozumienia między rządzącymi a opozycją sytuacja cały czas ulega zmianie. Parlament wybrał nowego przewodniczącego, prezydent opuścił Kijów, a była premier Julia Tymoszenko może wyjść na wolność. O tym, jakie mogą być skutki tych wydarzeń mówili zaproszeni do studia goście.

W sobotę od rana na antenie TVN24 Biznes Świat zaproszeni do studia goście komentują rozwój wydarzeń w Ukrainie po tym, jak prezydent Wiktor Janukowycz i opozycja zawarli porozumienie ws. wyjścia z kryzysu.

Co dalej z porozumieniem?

Zdaniem europosłanki PO Róży Thun, porozumienia z pewnością nie można nazwać "zgniłym". Tak mówi o nim ultranacjonalistyczne ugrupowanie Prawy Sektor z Majdanu, które żąda zerwania układu. - Wszędzie tam gdzie jest kompromis, sytuacja się poprawia - tłumaczyła Thun. Według niej nadszedł czas, by pomóc Ukrainie w gospodarczych reformach.

Według ostatnich informacji prezydent Wiktor Janukowycz udał się do Charkowa. Co w tej sytuacji zrobi ukraiński parlament? - Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna - ocenił z kolei Jan Piekło, dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej.

Nie zabraknie także specjalnych relacji reporterów TVN24 z Ukrainy: Piotra Świerczka i Michała Tracza. Sprawdzimy także, jak porozumienie zawarte między stroną rządową i opozycją, komentują Niemcy.

Ukraina po kompromisieTVN24 BiS

Także Soczi i Watykan

Sprawdzimy także, co dzieje się na igrzyskach w Soczi oraz w Watykanie, gdzie papież Franciszek podczas konsystorzu mianuje nowych kardynałów.

Autor: rf, msz//bgr/klim/ / Źródło: TVN24 BiS