Najnowsze

Prof. Leonard Etel na czele nowej komisji przy ministrze finansów

Najnowsze


Premier Ewa Kopacz powołała prof. Leonarda Etela na przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, która ma przygotować nową ordynację podatkową - poinformował w czwartek PAP wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Profesor Etel ma zaproponować - po konsultacjach z ministrem finansów - skład komisji. Członkowie komisji - podobnie, jak jej przewodniczący - zostaną powołani przez szefową rządu.

Założenia gotowe od 2015 roku

Prof. Etel jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego i finansowego. W 2012 r. został wybrany na rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Ma na swym koncie ok. 300 publikacji. Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez rząd, w ciągu czterech miesięcy komisja ma przygotować wstępne założenia do projektu nowej ordynacji podatkowej. Ministerstwo finansów liczy, że będą one gotowe już w pierwszym kwartale 2015 r. Ostateczne założenia nowej ordynacji powinny powstać w trzecim kwartale przyszłego roku. Premier Kopacz w swoim expose zobowiązała ministra finansów do przedstawienia na początku 2015 r. założeń do projektu nowej ordynacji podatkowej. Nowa regulacja ma zastąpić obecną ustawę Ordynacja podatkowa i uprościć prawo podatkowe.

Autor: pp / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości