Producent wódki szuka hodowców trawy

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN245 tys. zł za hodowlę trawy

Chcesz zarobić 5 tys. zł za hodowanie trawy w doniczce? Zgłoś się do firmy Stock Polska, lidera polskiego rynku wódek. Firma ogłosiła właśnie, że poszukuje pięciu hodowców trawy żubrowej. To nie zwykły anons o pracę, lecz przede wszystkim próba ominięcia zakazu reklamy mocnych alkoholi - pisze "Rzeczpospolita".

W swoim anonsie Stock ogłasza, że za uprawę trawy żubrowej w doniczkach, pielęgnację i dostarczenie do siedziby firmy jest gotowy zapłacić 5000 zł. Jak można dowiedzieć się ze stworzonej przez firmę strony internetowej, spośród kandydatów z doświadczeniem w zielarstwie, ogrodnictwie i rolnictwie wybranych zostanie pięć osób do hodowli trawy.

Ogłoszenie spółki nie pojawiłoby się z pewnością, gdyby w Polsce można było reklamować mocne alkohole - zauważa "Rzeczpospolita". Zgodnie z obowiązującym prawem napoje zawierające więcej niż 4,5 proc. alkoholu inne piwo mogą tylko reklamować w punktach sprzedaż. A to znacznie utrudnia dotarcie do konsumentów.

Tymczasem Stock Polska wprowadził na rynek żołądkową gorzką na trawie żubrowej. Jego największym konkurentem jest oryginalna żubrówka produkowana przez Central European Distribution Corporation, który jest największym konkurentem Stocka.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24