Producent Viagry na zakupach

Najnowsze

Aktualizacja:

68 mld dolarów - tyle największy na świecie koncern farmaceutyczny Pfizer zapłaci za swojego konkurenta z branży medykamentów - spółkę Wyeth. To największa fuzja przedsiębiorstw od początku światowego kryzysu - obwieszczają komentatorzy.

Największy światowy koncern farmaceutyczny Pfizer przejmie za 68 mld dolarów konkurencyjną firmę Wyeth. - To największa fuzja przedsiębiorstw od początku obecnego kryzysu finansowego - poinformowały w poniedziałek obie łączące się spółki podczas konferencji w Nowym Jorku.

Jak podają władze koncernu Pfizer, transakcja zostanie częściowo sfinansowana za pomocą gotówki, częściowo zaś przy pomocy akcji.

Łączne roczne obroty podejmujących fuzję firm wynoszą około 75 mld dolarów. Kryzys zmusza jednak Pfizer do redukcji zatrudnienia.

Obecnie w obu spółkach pracuje ponad 130 tys. osób. 10 procent spośród nich otrzyma wymówienia - informuje Pfizer.

Koncern od Viagry

Największy koncern farmaceutyczny świata - Pfizer - został założony w 1849 roku przez Amerykanów niemieckiego pochodzenia.

Od 1944 roku spółka jest notowana na nowojorskiej giełdzie. Wchodzi w skład indeksu 30 największych spółek NYSE Dow Jones.

Najbardziej popularnym produktem firmowanym przez koncern Pfizer jest lek na problemy z erekcją - Viagra.

Źródło: bloomberg.com