Prezydent zadzwoni na Wall Street

TVN24 Biznes

Aktualizacja:

Lech Kaczyński w najbliższy czwartek zainauguruje sesję na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Handel na największym na świecie parkiecie będzie mógł oficjalnie ruszyć dopiero po tym, jak nasz prezydent zadzwoni specjalnym dzwonkiem.

We wtorek Lech Kaczyński leci za Atlantyk. Weźmie tam m.in. udział w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. W czwartek, między 8.30 a 9.40 lokalnego czasu, będzie gościem nowojorskiej giełdy. O godz. 9.30 (15.30 czasu warszawskiego) symbolicznie zainauguruje giełdową sesję.

Uroczyste otwarcia i zamknięcia sesji to na nowojorskim parkiecie już tradycja. Codziennie w rozpoczynający i kończący handel dzwonek uderza inna osobistość ze świata polityki, biznesu czy showbiznesu.

Dzisiejszą sesję rozpoczęła np. amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton, a w piątek uczynił to aktor Elijah Wood, który promował w ten sposób najnowszy film ze swoim udziałem - "9".

Informację o wizycie prezydenta na NYSE podał jako pierwszy portal "Pulsu Biznesu". Potwierdził ją w rozmowie z TVN CNBC Biznes minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych.

Źródło: pb.pl, TVN CNBC Biznes, tvn24.pl