Prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołany - rzecznik MSW potwierdza

Najnowsze

Gophi, CC BY-SADecyzja o zmianie na stanowisku prezesa PWPW zapadła w MSW

Minister spraw wewnętrznych odwołał prezesa zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Krzysztofa Żarnotala i wiceprezesa Andrzeja Boguna. Informację potwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat rzecznik MSW. Dodał, że Żarnotala zastąpi Sławomir Grela – dotychczasowy członek Rady Nadzorczej PWPW.

Informację o odwołaniu szefa PWPW podał dziennik.pl.

PWPW produkuje m. in. dowody osobiste, banknoty i prawa jazdy. Dziennik.pl podał, że Rada Nadzorcza spółki podjęła decyzję o odwołaniu prezesa Krzysztofa Żarnotala (swoją funkcję pełni od 2008 roku) i wiceprezesa Andrzeja Boguna.

Informację o odwołaniu prezesa PWPW potwierdził w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat rzecznik MSW Paweł Majcher. Dodał, że Krzysztofa Żarnotala zastąpi Sławomir Grela – dotychczasowy członek Rady Nadzorczej Wytwórni.

Z kolei rzecznik PWPW w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat przekazał, że właściciel ma prawo "zrobić ze spółką co uważa". Nie chciał powiedzieć nic więcej w sprawie.

Nadzór przeniesiony

Dziennik.pl pisze, że decyzja o zmianach zapadła w MSW (nadzór nad spółką został przekazany z ministerstwa skarbu). Ministrowie - skarbu i spraw wewnętrznych - mieli przekazać nadzór za pomocą dokumentu poświadczonego notarialnie. Serwis podaje, że w imieniu ministra Bartłomieja Sienkiewicza nadzór na funkcjonowaniem PWPW sprawuje jeden z dyrektorów resortu Roman Kusyk.

Autor: mn/klim/ / Źródło: TVN24 Biznes i Świat, dziennik.pl

Źródło zdjęcia głównego: Gophi, CC BY-SA