Prezes PKP Cargo podał się do dymisji

Najnowsze

tvn24 Łukasz Boroń przestał być prezesem PKP Cargo

Prezes PKP Cargo Łukasz Boroń podał się do dymisji, która została przyjęta. Jako oficjalne powody podano "sytuację osobistą".

- Dziękuję panu Łukaszowi Boroniowi za jego wkład w sukces rynkowy PKP Cargo, w szczególności zaś za wysiłek włożony w udany debiut giełdowy spółki - powiedział Jakub Karnowski, przewodniczący rady nadzorczej PKP Cargo S.A. oraz prezes zarządu PKP S.A.

Jak poinformowała spółka, do czasu wyboru nowego prezesa przez radę nadzorczą pełniącym obowiązki Prezesa PKP Cargo będzie Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych.

Łukasz Boroń od lipca 2012 r. pełnił funkcji członka zarządu ds. finansowych w PKP Cargo S.A. Stanowisko prezesa objął w lutym 2013 r. zastępując Wojciecha Balczuna, który złożył rezygnację z tej funkcji w styczniu 2013 r. Pod koniec października Boroń wprowadził PKP Cargo na warszawską giełdę.

PKP Cargo to największy polski kolejowy przewoźnik towarowy i drugi po Deutsche Bahn w Unii Europejskiej. W 2012 r. skonsolidowany zysk netto spółki wyniósł 267 mln zł, EBITDA 767 mln zł, a przychody - ok. 5,2 mld zł. Są to wyniki wyliczone według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej.

Autor: MAC / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24