Prezes Microsoft International: Polacy są znakomici w technologii cyfrowej

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatCourtois: Innowacyjność kluczem do rozwoju każdej gospodarki

Innowacyjność to klucz do rozwoju każdej nowoczesnej gospodarki. Oznacza podnoszenie poprzeczki, przedsiębiorczość i synergię. Polacy świetnie sobie radzą jeżeli chodzi o technologie cyfrowe i ciągle przechodzą na wyższy poziom - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jean-Philippe Courtois, prezes Microsoft International.

Gość TVN24 Biznes i Świat chwalił polskich studentów, którzy osiągają sukcesy w Imagine Cup - największym na świecie konkursie technologicznym dla studentów organizowanym przez Microsoft od 2003 roku.

Polscy innowatorzy

W dotychczasowych 11 edycjach "innowacyjnego mundialu" wzięło udział ok. 1,7 miliona studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Do tej pory Polacy aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich. - W Polsce pomagamy wejść na rynki światowe 1500 firmom startupowym. Mówimy im jak zdobywać doświadczenie i jak globalnie rozszerzać swoją działalność - powiedział Courtois.

Według prezesa Microsoft International na sukces składa się wiele elementów, ale bardzo ważnym jest, aby nacisk na zdobywanie umiejętności cyfrowych położyć jak najwcześniej, w wieku 5-6 lat. - Są takie kraje, którye uczą programowania już pięcioletnie dzieci. To jest najlepszy wiek, aby takie umiejętności nabyć. Kolejna sprawa to rozwój tego talentu na kolejnych szczeblach i to w obu płciach - podkreślił.

Wyrównywanie szans

Courtouis zaznaczył, że technologia cyfrowa, a szczególnie przetwarzanie danych w chmurze jest kolosalną szansą rozwoju dla małych przedsiębiorstw. - Dzięki niej wyrównujemy szanse dla wszystkich, tworzymy więcej miejsc pracy i nowe możliwości na rynku globalnym. Każdy przedsiębiorca powinien rozważyć tę drogę - powiedział prezes.

Autor: ToL / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat