Prezes Lotosu straci pracę za niechęć do fuzji z Orlenem?

TVN24 Biznes

TVN24Niw chce fuzji z Orlenem - może stracić pracę

Na poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej Grupy Lotos może zostać podjęta próba odwołania prezesa spółki Pawła Olechnowicza. Losy szefa gdańskiego koncernu będą się ważyć do ostatniej chwili - wynika z informacji "Gazety Prawnej".

- Jeżeli dojdzie do odwołania Pawła Olechnowicza, to stanie się to we wtorek - mówi gazecie osoba zbliżona do kierownictwa resortu gospodarki. Przeciwnicy obecnego szefa Lotosu będą mieli utrudnione zadanie, bowiem nie udało im się wprowadzić do porządku obrad rady punktu mówiącego o zmianach w składzie zarządu. Może on jednak zostać dodany nawet w trakcie posiedzenia organu nadzorczego spółki, jednak tylko za zgodą i w obecności wszystkich członków rady.

Odwołanie szefa gdańskiego koncernu jest związane z forsowanym przez PKN Orlen pomysłem połączenia Lotosu z płocką spółką. Koncepcję tę wspiera szef resortu skarbu i jednocześnie poseł PiS z Płocka, Wojciech Jasiński. Odwołania prezesa Olechnowicza od dłuższego czasu domagają się też niektórzy politycy Prawa i Sprawiedliwości z Pomorza. Za zachowaniem odrębności Lotosu opowiadało się dotychczas Ministerstwo Gospodarki.

mkg

Źródło: "Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24