Prezes LOT za tydzień

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24LOT miał po siedmiu miesiącach tego roku 35 mln zł stary operacyjnej

Rada Nadzorcza PLL LOT nie wybrała w piątek prezesa spółki. Decyzja w tej sprawie może zapaść podczas kolejnego posiedzenia RN, zaplanowanego za tydzień.

LOT poinformował w komunikacie, że Rada Nadzorcza zapoznała się z kandydatami na stanowiska prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.

- Po wnikliwej analizie zgłoszonych kandydatur Rada Nadzorcza zdecydowała o zakwalifikowaniu wybranych kandydatów do drugiego etapu konkursu. Rada wznowi swoje obrady 29 października - napisano w komunikacie.

LOT nie informuje ani kto, ani ilu kandydatów przeszło do kolejnego etapu konkursu.

Prezes LOT wybierany jest po tym, jak pod koniec września z kierowania spółką zrezygnował Sebastian Mikosz, który był prezesem przez 19 miesięcy. Rada Nadzorcza zdecydowała wówczas o oddelegowaniu z Rady na p.o. prezesa zarządu Zbigniewa Mazura. Wcześniej był on prezesem zarządu spółki LOT Service (należącej do PLL LOT).

Rada jednocześnie poszukuje członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych. Jest ono wolne po zdymisjonowaniu Andrzeja Oślizły.

Kto sie liczy w wyścigu

Według doniesień medialnych, na stanowisko prezesa brane są pod uwagę dwa nazwiska: Zbigniewa Mazura (obecnie p.o. prezesa LOT) oraz byłego szefa Ruchu i Carlsberga w Polsce Marcina Piroga.

PLL LOT za pierwszych siedem miesięcy br. odnotowały stratę operacyjną w wysokości 35 mln zł. Strata operacyjna w okresie od stycznia do lipca w 2009 r. wyniosła 170 mln zł, a w tym samym czasie w 2008 r. - strata wyniosła 175 mln zł. Za cały rok 2009 r. przewoźnik odnotował stratę operacyjną w wysokości 335,3 mln zł, za cały 2008 r. wyniosła ona 231,9 mln zł.

Od kilku miesięcy w spółce trwa restrukturyzacja. W ramach zwolnień grupowych, które zaczęły się w październiku 2009 r., do końca maja tego roku z firmy odeszło 400 osób.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24