Prezes LOT-u stracił fotel

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Rzecznik LOT i były szef MSP o decyzji

Prezes PLL LOT Piotr Sienicki odwołany - dowiaduje się TVN CNBC Biznes. Zdaniem byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, decyzja miała charakter polityczny.

Decyzja zapadła na posiedzeniu Rady Nadzorczej. Jak poinformował Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy spółki, Piotr Siennicki został odwołany na własną prośbę. Miał ją motywować względami osobistymi. Nowy prezes będzie wyłoniony w drodze konkursu, który ma zostać "niezwłocznie rozpisany". Do tego czasu obowiązki szefa PLL LOT przejmie Dariusz Nowak, jeden z członków Rady.

Oprócz Siennickiego Rada odwołała dwóch członków zarządu: Jerzego Adamskiego i Karolinę Stanisławską. Oni jednak nie odeszli na własną prośbę, ale Kądziołek nie chciał podać przyczyn decyzji. Sam Adamski pytany przez TVN CNBC Biznes powiedział, że nie zna powodów swojego odwołania.

Decyzja polityczna? - Widocznie pan Siennicki nie widział siebie na tym stanowisku - tak prośbę byłego prezesa LOT ocenił były minister skarbu Wojciech Jasiński. - Widocznie stawiano mu jakieś warunki, których nie mógł zaakceptować - dodał. Zdaniem Jasińskiego, odwołanie wpisuje się w "ogólną atmosferę", w której odwołuje się wszystkich prezesów powołanych przez niego. Pytany czy decyzja jest bardziej polityczna niż biznesowa, Jasiński stwierdził, że "oczywiście, że tak". Jego zdaniem spółka ucierpi na odwołaniu.

Zaszkodził Centralwings? W ostatnich dniach pojawiły się informacje na temat fatalnej sytuacji finansowej jednej ze spółek należących do LOT-u - taniego przewoźnika Centralwings, który zamknął ubiegły rok z ponad 70-milionową stratą. Nie wiadomo jednak, czy odwołania w zarządzie miały cokolwiek wspólnego z kondycją finansową Centralwings.

Na początku lutego nastąpiła zmiana na funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej PLL LOT.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24