Premier: Nowelizacja budżetu w lipcu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24, fot. sxc.hu0705TUSKBUDZET.avi

Nowelizacja budżetu jest oczywista i nastąpi w lipcu - powiedział w czwartek na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Minister finansów Jacek Rostowski podkreślił, że korekta nie będzie dotyczyć zmiany wielkości deficytu.

Wcześniej w czwartek minister finansów Jacek Rostowski mówił przed Komisją Finansów Publicznych mówił, że rząd na razie nie planuje korekty, ani też podnoszenia podatków, chyba, że "zajdzie taka potrzeba".

Według niego, że ostateczną decyzję w kwestii ewentualnej nowelizacji rząd podejmie "w połowie roku", gdy będą znane dane gospodarcze za pierwsze półrocze oraz ostateczny wynik PKB za I kwartał.

Pod koniec kwietnia premier zapowiedział, że w czerwcu rząd przedstawi sytuację budżetu państwa. Tusk mówił wtedy, że rząd jest dobrze przygotowany do przedstawienia wydatków i przychodów budżetu oraz prognozy na kolejne pół roku.

Główną rzeczą do zmiany będzie prawdopodobnie wielkość PKB. Obecnie zapisane jest 3,7 proc. Roboczy scenariusz pesymistyczny mówi o 1,7 proc. Według ostatniej prognozy Komisji Europejskiej nasza gospodarka skurczy się w tym roku o 1,4 proc.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot. sxc.hu