Premia za krótsze życie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Holandia rajem dla palaczy?

Holenderski fundusz emerytalny będzie wypłacać wyższe odsetki klientom, którzy palą papierosy. Wychodzą bowiem z założenia, że będzie mu się to opłacać, wszak palacze żyją krócej. O takiej decyzji poinformował fundusz Paerel Leven na swojej stronie internetowej.

Żeby mieć prawo do preferencyjnych wypłat klient będzie musiał wcześniej zainwestować w fundusz co najmniej 20 tys. euro. A przede wszystkim - dowieść, że jest namiętnym palaczem... Wielu osobom poświęcenie może wydać się opłacalne, odsetki bowiem mogą wynieść nawet 16 procent.

Definicja palacza

Wreszcie palacze dostaną to, do czego mają prawo: premię wynikającą z krótszego życia. Fundacja Obrony Praw Palaczy

Klient zostanie uznany za palacza, jeśli przez ostatnie pięć lat palił dziennie co najmniej 10 papierosów, sześć cygar lub sześć fajek dziennie, a ostatnia ewentualna próba rzucenia nałogu zakończyła się niepowodzeniem najpóźniej miesiąc wcześniej. Prawdziwości tych kryteriów ma dowieść badanie moczu.

- Wreszcie palacze dostaną to, do czego mają prawo: premię wynikającą z krótszego życia. (...) Do tej pory palacze musieli płacić więcej za ubezpieczenie. Jest więc logiczne, że otrzymają taką premię - pisze w swoim komunikacie Fundacja Obrony Praw Palaczy. Instytucja jest inicjatorem nowatorskiej oferty.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24