Prawnik PO w radzie nadzorczej J&S

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Prawnik PO zasiadał w radzie nadzorczej spółki

Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej, od wielu lat zasiada w radzie nadzorczej J&S Energy - pisze w piątek "Rzeczpospolita". W grudniu 2007 J&S wicepremier Waldemar Pawlak skasował półmiliardową karę nałożoną na firmę.

Według "Rz" Dubois nie tylko zasiada w radzie nadzorczej J&S, ale również w innych spółkach, związanych z właścicielami J&S. Proszony przez "Rz" o komentarz minister sportu Mirosław Drzewiecki odpowiedział: - My nie wnikamy w takie rzeczy.

Z kolei Grupa Mercuria, w skład której wchodzi J&S Energy, kategorycznie zaprzeczyła, jakoby kiedykolwiek wykorzystywała znajomości polityczne Jacka Dubois.

Kara anulowana

O J&S zrobiło się głośno w grudniu zeszłego roku, gdy wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak anulował karę 461 mln 696 tys. zł, jaką nałożył na firmę prezes Agencji Rezerw Materiałowych w połowie października.

Jak tłumaczył ówczesny wiceminister gospodarki Piotr Naimski, Agencja stwierdziła, że 31 lipca spółka J&S Energy nie posiadała wymaganych zapasów paliw, choć taki obowiązek nakłada nań ustawa.

Decyzja o nałożeniu kary zaskoczyła władze spółki. Firma tłumaczyła się, że ma zgromadzone wymagane ustawą 150 tys. ton surowej ropy naftowej w państwowym PERN i 156 tys. ton benzyny i oleju napędowego. Odwołała się od decyzji do ministra gospodarki. Waldemar Pawlak karę anulował. Udział J&S Energy w polskim rynku handlu paliwami wynosi 10 proc. Firma koncentruje się na handlu paliwami, produktami petrochemicznymi, chemicznymi, nawozami sztucznymi, gazem LPG i na działalności magazynowo-logistycznej.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24